19.12.2007
Sitemiz yayında!
İnternet sitemiz yeni haliyle yayın hayatına girmiştir. İstek, Öneri ve Görüşleriniz için ekstek@ekste...EKSTEK XP'ye hoşgeldiniz

Türkiye'de Alüminyum Ekstrüzyon Kalıp Dünyası

Dünya Çapında Rekabet Edebilecek Kadar İyiyiz

Ekstek XP Felsefesi

Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek

Ekstek XP(Nord)

Türkiye'de Alüminyum Ekstrüzyon Kalıp Dünyası

Türkiye’deki ilk Bauxite, Alümine, Alüminyum ve Alüminyum Biyet işleme fabrikası 1966 yılında kurulmuştur. Bu dönemde sadece 10-15 Alüminyum Ekstrüzyon Firması üretimdeydi. Ancak, 1966 yılında itibaren hızla Ekstrüzyon firmaları çoğalarak, günümüzdeki 200 firma sayısına ulaşmıştır.

Bu gelişmeler ışığında, ihtiyaçtan dolayı yeni sektörler oluşmaya başladı. Bunlardan biri de merdiven altı Kalıp imalatı atölyeleri olmuştur. 1980’lerde ise bu küçük ama etkili Türk atölyeleri genel de ünlü marka olmuş Italyan firmalarına ihracat yapmaya başlamıştır. Italyan firmalar ise, bu Türk atölyelerinden ithal ettikleri kalıpları kendi kalıplarıymış gibi pazarlamıştır. Italyanların dışında, Almanya gibi diğer Avrupa ülkelerine de ihracatlar gerçekleşmiştir.


Dünya Çapında Rekabet Edebilecek Kadar İyiyiz

Gelişmemiz, ülkemizdeki Alüminyum endüstrisi ve teknolojisinin başlangıcından bu yana kazandığımız deneyimler sayesindedir. Bu deneyim sayesinde, üretim tekniklerini ve kalıp dizaynlarını değiştirerek; Dünya çapında çalışabilecek bir firma halini almıştır.

Mühendislik alanındaki AR-GE çalışmalarına yapılan yatırımlar sayesinde, firma sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilir hale gelmiştir.

Tüm üretimini C.N.C. platformuna taşıdığından, müşterilerine yüksek kalite de, uygun fiyat ve daha iyi bir servis sunmaktadır.

Ekstek XP, ortalama ebatta ayda 700 adet kalıp imalatı ile; Türkiye de bu sektörün en büyüklerinden biridir. Bunun anlamı, Ekstek XP en hızlı ve kaliteli Alüminyum Ekstrüzyon kalıp imalatçısıdır.

Ekstek XP Alüminyum Ekstrüzyon kalıp imalatı konusunda Dünya çapında bir firmadır...


Ekstek XP Felsefesi

Ana referansımız olması hasebiyle, kalıp ömrü bizim için çok önemli. Ekstek XP, yüksek kaliteli ve uzun ömürlü kalıpları üretebilmek için deneyimini ve son teknolojiyi kullanmaktadır. Bunlar da bizim esnek ve hızlı organizasyonumuz ile birleşince; Türkiye de, bizi sahamızdaki öncü firması noktasına getirmektedir…

Dünya’daki son teknolojiyi takip etmek ve bunu bünyesinde geliştirmek, Ekstek XP’nin tipik özelliğidir. Felsefemizin temel noktası, hızlı teknolojik değişim...


Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek

Müşterilerimizde diyalog’a geçmeden önce teknik desteğimiz başlamaktadır. İhtiyaçlarını ve sektörlerini önceden bildiğimizden, onları daha iyi anlayabilmekte ve gereken cevapları hızlı bir şekilde verebilmekteyiz. En iyi neticeye ulaşabilmek için, müşterilerimizi deneyimlerini bizimkiler ile birleştirmekteyiz. Müşterilerimizin hemen hemen tüm sorunlarını, engin deneyimimiz ve teknik bilgimiz sayesinde çözüme kavuşturabilmekteyiz.

Kısacası daha iyi hizmet verebilmek için, Ekstek XP tüm deneyimini müşterisi ile paylaşmakta ve müşteri den edindiği bilgileri de deneyimine katarak kendini geliştirebilmektedir.

Ekstek XP sadece kalıp üreticisi değil, aynı zamanda müşterisine Ekstrüzyon konusunda danışmanlıkta yapmaktadır. En üretken ve ergonomik profil üretimi için müşterisinin profil dizaynında yardımcı olmaktadır.


Ekstek XP(Nord)

Vizyonumuz olan, dünya çapında en çok aranan kalıpçılardan biri olmak adına;

2006 yılı başında, ROSTOV/RUSYA’da bir Rus ortak ile birlikte Ekstek XP, North’u kurduk. Bu kuruluşumuz, 34 kalife çalışanı ile Rusya ve B.D. Topluluğuna hizmet vermektedir. Burası sayesinde Rusya ve B.D. Topluluğundaki tüm müşterilerimiz daha uygun ticari koşullarda Ekstek XP kaliteli kalıplarla hizmet almaktadır.Alüminyum Profil Kalıpları San. ve Tic. Ltd. Şti.
© 2014 - Her hakkı saklıdır
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Teknolojimiz   |   Üretim   |   İletişim